Widzę i opisuję

blog światopoglądowy

autor:

Ewelina

data:

24 marca 2017r.

kategoria:

styl życia

tagi:

idziewiosna

wiosna

10 myśli na wiosnę

Wiosna wtargnęła w nasze progi, zanim jeszcze zdążyliśmy się na nią przygotować. Przyszła nagle wyrokiem kalendarza i zastała nas w zimowych bamboszach, dresach i czapce z pomponem. Nie wiem jak wy, ale ja wciąż ogrzewam dłonie kubkiem ciepłej herbaty, co nie zmienia faktu, że ona już jest, a niedługo na jej cześć wszystkie okna w polskich domach będą lśnić oślepiającym blaskiem. Ogarnięta jeszcze zimowym letargiem przesyłam Wam 10 pokrzepiających myśli na wiosnę.

1. Zainstalujcie Spotifaja. Prawdopodobnie już dawno go macie, a jeśli nie, to jesteście takimi samymi ignorantami technologicznymi jak ja. Playlista #MondayMorning przoduje w moich odsłuchaniach i odtwarzam ją niemal codziennie, neutralizując nieprzyjemne wrażenie wywołane bladym światłem każdego poranka.

2. Zainwestujcie w okulary przeciwsłoneczne. Jako osoba absolutnie zakochana w okularach (kiedyś ich nienawidziłam), już teraz nie ruszam się bez nich z domu. Niedość, że świetnie wyglądają zestawione z wiosennym płaszczem i kapeluszem, to jeszcze stanowią dodatkową ochronę przeciw poniedziałkom i niemiłym ludziom w autobusie.

3. Myśl zapożyczona od mojego historyka z liceum: „Kiedyś ludzi noszących okulary uważano za inteligentnych, gdyż stracili swój wzrok na czytaniu”. Wszystko w temacie. Chcecie zrobić dobre wrażenie, idziecie na rozmowę kwalifikacyjną, jesteście niedoceniani w pracy, a jesteście głupi (bo nie macie wady wzroku), kupcie zerówki ;D.

4. Jeśli jesteście pasjonatami książek, uwielbiacie książkowe dyskonty oraz tanie książki i nie chcecie czekać okrągły rok na to, by kupić świeżo wydany tytuł po cenie, która nie zakrawa o szaleństwo, to poczytajcie o projekcie ustawy wprowadzającej jednolitą cenę za książkę i podpiszcie petycję, a uchronicie małe wydawnictwa i księgarnie przed upadkiem.

5. Róbcie to, co kochacie. Nigdy odwrotnie.

6. Jeśli nie czujecie wiosny, jeden mały bukiecik postawiony na stole powinien to zmienić.

7. Jeżeli Wam tak jak mnie i 99% społeczeństwa nie wypaliły postanowienia noworoczne, przestańcie je robić. Jeśli jednak macie w nosie nomenklaturę i dziwny zwyczaj czynienia postanowień w nowym roku, to jest dobra pora na to, by wznowić ćwiczenia, wrócić na siłownię, przeprosić się z porannym joggingiem.

8. Miałam okazję czytać ostatnio myśli ks. Twardowskiego o tym, jak być dobrym chrześcijaninem. Dobry chrześcijanin to według niego ktoś, kto jest życzliwy dla najbliższych (rodziny i przyjaciół), ludzi w pracy i ludzi spotykanych na co dzień (np. w autobusie czy na ulicy). Myślę, że nawet najlepszy chrześcijanin wymięka w biurze.

9. Nie lubię ani francuskich komedii, ani francuskich komedii gangsterskich. Przyjaciel gangstera z Jeanem Reno to jedna z najlepszych komedii, jakie oglądałam. „Nie ma takiej ogólnej reguły, która by nie dopuszczała wyjątków”.

10. Jeśli nie masz specjalnie pomysłu na wpis na bloga, lista 10 myśli to też jakiś pomysł.

Życzę Wam miłego doświadczania wiosny. Do następnego!

strzałka do góry