Widzę i opisuję

blog światopoglądowy

autor:

Ewelina

data:

20 maja 2017r.

kategoria:

ksiazki

tagi:

książki

powieścihistoryczno-obyczajowe

literatura

klasyka

adaptacjefilmowe

Powieściowi kochankowie - The best of the best

Niestety, żyją tylko na kartach powieści. Nie rozrzucają ubrań, nie żłopią piwa i nie trzymają nóg na stole. Jak natykam się na kolejną porzuconą parę skarpetek, to myślę sobie, że przecież oni też mają jakieś wady. Prawda? Prawda???

Fitzwilliam Darcy, Duma i uprzedzenie

Kawaler na wydaniu. Jest dziedzicem zasobnej i opływającej w dobra materialne posiadłości Pemberley w hrabstwie Derbyshire. Przepych i możliwość posiadania wszystkiego, czego dusza zapragnie, odbiły się na nim wiecznym zblazowaniem. W wolnych chwilach marnotrawi czas na pseudofilozoficzne potyczki słowne ze swoim mało rozgarniętym przyjacielem. Czuje się nieswojo w towarzystwie młodych, atrakcyjnych i bystrych kobiet. Stoi na straży cnoty swojej młodszej siostry. Jest zbyt nieśmiały, by wyznać wybrance swoje uczucia, dlatego w adaptacji książki zrobili z niego stalkera, który chodzi jak cień za Keirą Knightley.

Rhett Butler, Przeminęło z wiatrem

Jest trochę starszy niż mama przykazała. Możesz dziesięć razy wyjść za mąż, a on i tak będzie na Ciebie czekał. No chyba, że akurat wybuchnie jakaś wojna, to pakuje manatki i jedzie handlować. Jest prawie jak Indiana Jones. Przewiezie Cię rozklekotanym wozem przez płonące miasto pełne jankeskich żołnierzy, by później zostawić samą na środku pola z martwym koniem, bo przecież sobie poradzisz. Pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach, a kiedy właśnie potrzebujesz wyjść za mąż, to nigdy go nie ma.

Heatcliff, Wichrowe wzgórza

Po prostu Heatcliff. Chłopak jest sierotą i ta ksywa jakoś do niego przylgnęło. Zostaje przygarnięty przez średniozamożnego ziemianina nagłym (i stosunkowo krótkim) odruchem serca. Najbardziej lubi przebywać na wrzosowisku, które odzwierciedla jego ciemną duszę. Trudni się wróżeniem przyszłości z chmur. Podkochuje się w swojej przyrodniej siostrze, która odwzajemnia uczucie, ale wychodzi za bogatszego. Odrzucony, ucieka z domu, by wrócić po latach z pełnymi sakwami złota i pańskimi manierami. Odkąd stał się brutalny, cyniczny i arogancki jego akcje w okolicy powędrowały w górę. Możecie być pewne, że jak się zakocha, będzie kochał aż po sam grób. A nawet i poza.

Ross Poldark, Saga rodu Poldarków

Po tym jak kuzyn odbił mu dziewczynę, nie wybrzydza. Weźmie nawet niżej urodzoną, ale najpierw zrobi z niej podkuchenną, by pokazać swoją wyższość. Honorowy, po seksie weźmie z Tobą ślub, bo jest dżentelmenem, co nie przeszkadza mu oglądać się za swoją pierwszą miłością. Z jego żyłką do interesów, raczej nie będziecie opływać w luksusy.

Aleksy Kiryłowicz Wroński, Anna Karenina

Galancik z wąsem. Woli starsze, zamężne i dzieciate. Jeśli nie spełniasz tych kryteriów, możesz od razu sobie darować. Tak naprawdę poderwie Cię tylko dla sportu, by później obnosić się Tobą w towarzystwie jak z wystawową klaczą.

strzałka do góry